Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 09.05.2019 15:42:16 

SOKOL SEDLICE

Bulvárek
 
Šťastný konec díky brigádě
 
Dlouhé dny strachu prožívali sedličtí fotbalisté po letošní dokopné. Ta se konala po úspěšné sezóně 14. června. Bohužel, po ní se nevrátil domů  pan Totán. První tři dny nevyvolala jeho nepřítomnost žádné obavy, ale poté jej přece jen rodina začala shánět. Nakonec muselo být vyhlášeno pátrání, které však bylo tři týdny bezvýsledné. Vše vypadalo beznadějně, předseda oddílu dokonce zvažoval odhlášení béčka ze soutěže, protože bez opory Totána by naše obnovené působení v okresním přeboru nemělo smysl, ale naštěstí se poté konala na hřišti brigáda, při které došlo i na stavební úpravy pergoly. Účastníci brigády nevěřili vlastním uším, když se shora ozvalo rozespalým hlasem: "Co je, to už je pondělí?" Pohled vzhůru odhalil tajemství Totánova zmizení.
 
 
Sám hráč netušil, jak mohl vydržet spát na trámu tři týdny, ale je vidět, že v Sedlici umíme postup řádně oslavit. A spoluhráči byli šťastní, že nemusí nahrazovat v sestavě klíčového hráče.
 
 
Zajímavé zpestření zápasu přípravek
 
Nedělní zápas přípravek mezi Sedlicí a Dražejovem přinesl, kromě atraktivní ofenzivní kopané a dvanácti gólů, také jedno mimořádné zpestření. Během druhého poločasu došlo k zajímavé sázce mezi hráčem béčka Totánem a správcem Lubošem o to, kdo je rychlejší na 50 metrů. Po několikaminutovém dohadování, podpořeném hlasy přítomných hráčů Mikiho a Legendy, došlo k sázce o rumy. Oba soupeři pak nastoupili na volné části hřiště na protější lajnu a pan Legenda odstartoval závod. První start se, bohužel, nezdařil, protože Totán vyběhl předčasně. Napodruhé bylo vše v pořádku a oba borci vyrazili k cíli. Prvních osm metrů byl závod vyrovnaný, ale pak už bylo celkem jasné, kdo zvítězí. Za nadšeného povzbuzování domácích i hostujících fanoušků proběhl cílem před VIP tribunou s poměrně velkým náskokem jako vítěz ........... . To se dozvíte v pátek. Mezitím můžete vítěze tipovat na facebooku, díky ochotě pana Charváta, který závodu také přihlížel a slíbil redakci, že odkaz na článek zveřejní.
 
Tipování bylo ukončeno, zúčastnili se sice pouze dva soutěžící, ale oba byli se svým tipem úspěšní. Sprinterský souboj skutečně s přehledem vyhrál LUBOŠ. 
 
Utajený přátelák dorostu Sedlice - Božkov 3:4 (3:1)
 
V den dokopné sehráli dorostenci posezónní přátelské utkání, které mělo zřejmě zůstat utajené. Naši redaktoři však nespí a vše zaznamenali. Dorostenci vyzvali zkušený tým Božkova. Úvod patřil jednoznačně našemu týmu, soupeř rychlému náporu nestačil odolávat a během půlhodiny jsme vedli o tři góly. Bohužel, hosté postupně přebírali iniciativu a ještě do poločasu stačili snížit. Po přestávce se naši hráči pokusili o nápor, ale pak jim začaly docházet síly. Po hodině hry musel odstoupit kapitán O.Nový a to byl jasný signál pro hráče Božkova k závěrečnému náporu. Náš tým fyzicky odpadl a v 80. minutě bylo vyrovnáno. V 90. minutě pak hosté po předchozím ošklivém faulu na brankáře Z.Vadlejcha vsítili rozhodující gól, který rozhodčí nakonec uznal, i když náš gólman odnesl střet nepříjemnými šrámy. Snaha J.Formana a J.Lávičky o vyrovnání v nastaveném čase byla již marná a tak se z výhry radovali hosté. Trenér M.Charvát, který byl naší přítomností na utkání viditelně zaskočen, zápas stručně zhodnotil: "Utkání mělo dva různé poločasy, v závěru nás soupeř jednoznačně přehrál, ale nebýt chyby rozhodčího, asi bychom uhráli remízu. Zápas nám před zimní přípravou ukázal slabiny, na které se nyní budeme muset zaměřit. Také se projevila nezkušenost našeho týmu, hlavně po odstoupení kapitána O.Nového. Někteří hráči si budou muset sáhnout do svědomí, zda odevzdali stoprocentní výkon, někteří si naopak řekli o základní sestavu. Každopádně máme na čem pracovat a za půl roku se ukáže, zda jsme dosáhli alespoň drobného zlepšení výkonnosti."
 
 
Famózní střídání ve Stachách
 
O genialitě trenéra Charváta při střídání v zápase dorostu ve Stachách jsme psali již v referátu z utkání. Díky famózním trenérským tahům padly první (a rozhodující) dva góly. Střídání mělo nepřímo vliv i na čtvrtý gól. V 80. minutě se trenér rozhodl provést poslední střídání, za F.Malého a J.Panušku naskočli J.Hrubý a V.Slanec. Asi po dvou minutách hry zavolal ze hřiště Z.Vadlejch, že hrajeme v deseti. Pohledem na střídačku trenér zjistil, že na ní sedí i David Bašta, který ale měl být na hřišti. Na otázku, co tam dělá, odpvěděl, že myslel, že má jít střídat. Na další dotaz, jak na to přišel po pokynu: "Filipe, Honzo, pojďte dolů.", když se jmenuje David, již odpověď nenašel. Díky benevolenci rozhodčího, který se také dobře bavil, se David mohl vrátit do hry a připravit poslední gól zápasu.
 
Profesionální fotograf
 
V této sezóně jsme chtěli zkvalitnit práci redakce a rozhodli jsme se angažovat profesionálního fotografa. V rámci výběrového řízení jsme v zápasech dorostu s Osekem a ve Čkyni zkoušeli jediného zájemce - Ondru Novotného. Práce se ujal s vervou, ale fotky z těchto utkání, bohužel, neuvidíte. V zápase s Osekem přišel v 70. minutě za trenérem s tím, že foťák píše hlášení NO MEMORY CARD. Po bližším zkoumání jsme přišli na to, že Ondra sice fotil třičtvrtě zápasu aktivně a s vervou, ale neměl ve foťáku paměťovou kartu! Při druhém pokusu ve Čkyni fotil Ondra už v kabinách, samozřejmě s bleskem. Když pak začal zápas, ve 3. minutě zjistil, že se mu vybily baterky! Po těchto zkušenostech jsme jej už k foťáku nepustili a raději jsme mu vyřídili registraci, takže v utkání dorostu se Střelskými Hošticemi už nastoupí jako hráč a snad se z tohoto zápasu dočkáme nějaké fotodokumentace.
 
Nové fotbalové pravidlo
 
Při zápase žáků Doubravice - Střelské Hoštice se domácím nedařilo proměnit své šance. Velká příležitost se naskytla po faulu na domácího útočníka ve vápně. Sudí Káník zapískal, ale nekopala se penalta, pouze přímý kop. Na dotazy domácích, že za faul ve vápně má být penalta, odpověděl s odzbrojujícím klidem, že by byla přísná. I díky tomuto momentu skončil zápas pouze remízou 1:1.
 
Kylby z formy
 
Příliš k srdci si vzal Kylby slova předsedy oddílu, že v sobotu před mistrákem se zakazuje opíjení a vzal za to už v pátek. V sobotu dopoledne se pak zúčastnil přátelského zápasu dorostu proti Oseku. Přes bouřlivou atmosféru na střídačce chvílemi pospával a neprobudily jej ani tradičně hlasité pokyny trenéra domácích.
 
 
To nebylo zdaleka vše. Na pár minut musel vystřídat pomezního a to právě ve chvíli, kdy Jan Brožovský parádním lobem vyrovnal. Kylby chvíli zarputile ukazoval praporkem na bekovskou, ale když jej výborný sudí Vaněk nebral na vědomí, vykročil směrem k domácí střídačce. Zřejmě jej poněkud překvapilo, že hosté rozehrávají na půlce, protože se na domácí lavičku obrátil s dotazem: "My jsme dali gól?" Logickou odpověď, že ano pouze udiveně okomentoval: "A já si myslel, že to šlo nad." Na otázku, proč tedy brankář vyndaval míč ze sítě odpověděl už jen: "Aha."
 
Další změna kariéry???
 
Po Hornym se nechal zlákat světly ramp další sedlický hráč, tentokrát dorostenec Totán. Redakci bylo divné, že se přestal objevovat na trénincích a tak jsme zapátrali a objevili příčinu. Prokop se účastní natáčení devátého dílu o čarodějnickém učni Harry Potter a Pivní pohár, takže na fotbal nemá moc času. Jako důkaz přinášíme fotografii, na které budoucí hvězda kin odpočívá po náročné akční scéně.
 
 
Horny jako Beckham
 
V sestavě A - týmu bude letos chybět Petr Hornát. Není to kvůli výkonnosti, ale odcestoval do USA. Pravý důvod jeho cesty se podařilo zjistit našemu pražskému dopisovateli. Vypadá to, že Horny se inspiroval kariérou Davida Beckhama, nikoli však tou fotbalovou, ale zkouší štěstí v modelingu. První krůčky už udělal doma, jeho bilboardy doslova zaplavily Prahu.
 
 
 
Těžký závěr sezóny dorostu
 
Mužstvo dorostu uzavíralo sezónu 2010/2011 velmi těžkým zápasem. Nejen, že hráli na hřišti vítěze soutěže, ale hrálo se v neděli ráno po dokopné. Dlouho to vypadalo, že budou hrát v deseti lidech, ale v těžké chvíli se ukázala síla našich fanoušků. Nejen, že přivedli na sraz jedenáctého hráče rovnou z Velké, ale, přestože sami měli problém se stabilitou, vyrazili podpořit náš tým v těžkém boji. I díky jejich fandění odehráli kluci dobrý a vyrovnaný zápas, i když nakonec prohráli.
 
 
 
 
Nový asistent u přípravky?
 
Turnaje McDonald's Cup ve Strakonicích se naše přípravka účastní pod hlavičkou ZŠ Sedlice již neuvěřitelných 14 let. Kvůli zkvalitnění výsledků přišel ke školnímu týmu nový asistent. Těžko říci, zda s 8. místem ze 17 škol byla nakonec spokojenost. 
 
Korupční aféra odhalena
 
Navštívili jste derby sedlického béčka s Lomem? A také se vám zdálo, že hosté přišli k vedoucímu gólu velmi lacino? No, lacino. V podstatě zadarmo. Ale ne, zadarmo to rozhodně nebylo. Aktéři však mají smůlu, že naši redaktoři navštěvují i zápasy těch nejmenších. A právě na zápase mladší přípravky se rozehrávala gólová akce Lomu. Naši reportéři vše zachytili a rozhodli se, v rámci boje za čistotu fotbalu, materiál zveřejnit.
Na první fotografii je zachycena zdánlivá idylka. Dva budoucí soupeři, Hogen a Balda, společně sledují snažení nejmladších fotbalistů.
 
 
Za chvíli si však cosi předávají. Nelze si nevšimnout spokojeného výrazu pana Baldy. A také malého fanouška v pozadí, který se na to nemůže dívat. Vpravo vidíte detail předání. Zcela zjevně se jedná o tisícovku!!!!!!!!!
 
 
 
Ano, pánové, vaše špinavá hra byla odhalena. A až si to přečte Ivan Hašek, určitě vám doživotně zruší registračky.
 
Drsňáci ze Zlivi
 
Po okurkovém létě získala redakce Bulvárku materiál překvapivě u fotbalistů ze Zlivi. Po prohraném utkání na našem hřišti zmizely ze sprch hostů dvě sprchové hlavice.
 
 
 
Nikomu se nechtělo věřit, že by je někdo ukradl. Našim redaktorům to nedalo a propátrali okolí kabin. Po krátkém hledání našli obě hlavice vyhozené okénkem za kabiny. Opravdu hodně drsná "pomsta" zlivských hochů. Příště by třeba mohli namazat kliku sprchovým gelíčkem. 
 
Mafián Kylby úřaduje
 
Redakci se donesly zprávy o existenci pikantních fotek s hráčem dorostu Kylbym. Samozřejmě jsme o ně projevili vážný zájem. Bohužel jsme netušili, jak dlouhé má pan Kylby prsty. Včera jsme zjistili, že fotky byly nadobro odstraněny. Redakci se tyto mafiánské metody vůbec nelíbí a jen doufáme, že s fotografiemi nebyl odstraněn i jejich autor. Veřejnosti můžeme slíbit, že pana Kylbyho budeme dále sledovat.
 
Všechny cesty vedou do Bělčic
 
K zápasu do Bělčic se tým dorostu sjížděl ze tří stran, ze Sedlice, ze Škvořetic a z Doubravice. Právě doubravická posádka (řidič Kořán, navigátor Bašta) dlouho nejela, ale pak přišla SMS, že vyjíždí z Blatné. Po čtvrthodině čekání přišla druhá SMS, že jsou v Kasejovicích a že tedy přijedou déle. Místo 20 km tak najeli na trase Doubravice - Blatná - Lnáře - Kasejovice - Lnáře - Blatná - Bělčice 50 km a bylo štěstí, že nedojeli až do Plzně.
 
Kozzyho hlášky (aktualizováno)
 
Někdy to chce pevné nervy.
 
1. Při tréninku probíhá poměrně jednoduchý nácvik útoku s narážečkou a střelou.
         Trenér: "Dáte přihrávku mezi kužely, já vám narazím a střílíte."
       Kozzy (po chvilce přemýšlení): "A kde máme dělat ty žabáky?"
 
2. Při zápase s Vacovem odkopl obránce hostů míč dva metry vedle branky na roh, až míč skončil za tréninkovým
    hřištěm. Trenér podává Kozzymu nový míč a říká mu, jak má roh kopnout.
       Trenér: "Ať to letí až někam na penaltu."
       Kozzy (s míčem v ruce u autové čáry asi 20 metrů od praporku): "Ale tam já nedohodím."
 
3. Se Lhenicemi vedou domácí 2:0 a chybí dvě minuty do přestávky. Trenér takticky střídá, aby se stav udržel do
   konce poločasu a volba padá na Kozzyho, který stojí asi půl metru od lajny na protější straně hřiště, čili je nejdál
    od střídačky.
      Trenér: "Střídáme! Michale, pojď."
       Kozzy: "Jo, já půjdu tudy." a vykročí nejkratší cestou ze hřiště.
 
4. První trénink na tartanovém hřišti u školy. Na hřišti je šest hráčů. Trenér rozdá třem poznávačky a dává pokyn, že
   v rámci rozcvičky si hráči zahrají basketbal.
       Trenér: "Pánové, na rozcvičení dáme basket."
       Kozzy (opět po chvilce přemýšlení): "A kdo s kým?"
 
5. Před zápasem ve Vacově informuje trenér hráče o sobotním zápase béčka.
       Trenér: "Tak béčko včera vyhrálo 3:0 v Dražejově."
       Kozzy: "No. A to prej 1:0 prohrávali."
 
Tak tomu se říká přístup k zápasu
 
Také naše redakce se zamýšlí nad nepříliš povedeným vstupem áčka do soutěže. Po pečlivém pátrání se nám podařilo odhalit jednu z možných příčin a to špatnou koncentraci některých hráčů na zápas. Jak je naším dobrým zvykem, svá tvrzení dokládáme důkazním materiálem.
 
Na snímku vidíte poměrně běžný obrázek ze zápasu. Útočník soupeře se rozbíhá, obránce akci pozorně sleduje a je připraven jej zastavit.
 
 
 
Při bližším zkoumání však zjistíme děsivou skutečnost. Pan Miki se vůbec nestará o dění na hřišti, neboť si právě dělá "příjemné odpoledne". A jeho nepřítomný pohled nenasvědčuje tomu, že by bedlivě sledoval soupeře, ale spíš, že se blíží vyvrcholení jeho mimofotbalových aktivit.
 
 
 
Doufáme, že mravenčí práce redakce nepřijde nazmar a vedení týmu přijme opatření ke zlepšení koncentrace hráčů. Vždyť máme společný zájem - zlepšení výsledků našeho týmu.
 
 
Nejen jaro, také babí léto přeje lásce

Důkaz přinášíme v podobě fotoseriálu pořízeného při zápase Sedlice B - Pražák.

Ne všichni diváci sledovali dramatický zápas, odehrálo se i drama jako z Červené knihovny. Vše začalo nesmělými dotyky, které měly zůstat ukryté před zraky ostatních diváků.

 

Ale nezůstaly.

 

Následoval telefonát domů: "Maminko, právě jsem potkal svou vysněnou velkou lásku."

 

"A jsem připraven na všechno. Potom ti zavolám."

 

A po krátkém, ale intenzivním pomazlení,

 

odkráčel zamilovaný páreček do tichého soukromí březového háječku.

 

 

Přestupová bomba

Redakce získala informaci, že útočník Djibril Cissé, který nedokázal dát gól Spartě ani z penalty, v Panathinaikosu končí a přestupuje do Sedlice. Při této příležitosti si prý opět změnil účes, jak je jeho zvykem. Důkaz je na fotografii ze zápasu se Sousedovicemi.

 

Nenechali jsme se zmást a po usilovném pátrání jsme přišli věci na kloub. Na francouzského útočníka nám přišel hráč na fotografii poměrně pobledlý a neviděli jsme žádné kérky. Nakonec se ukázalo, že se jednalo o Josefa Němce, který už v Sedlici nějaký pátek hraje. Fanoušci však nemusí být zklamaní. Josef se, na rozdíl od Cissého, za sezónu párkrát trefí.

 

Rozdílný přístup

Mravenčí práce redakce Bulvárku opět přinesla své ovoce. Při pečlivém prohlížení fotografií z pohárového utkání béčka jsme zjistili šokující skutečnost.

Přestože na trávníků byly k vidění skvělé výkony hráčů, někteří diváci je vůbec nesledovali. Na tom by nebylo nic divného, kdyby se nejednalo o hráče dorosteneckého týmu. Místo, aby se od zkušených matadorů něco přiučili, prakticky nesledovali dění na hřišti, jak ve výřezech předvádějí David Makovec a Michal Sladký s Petrem Peckem.

 

Není divu, "příkladem" jim šel kapitán týmu Michal Pecko, který by ze zápasu asi těžko převyprávěl nějakou část hry. V jeho případě se ovšem nelze příliš divit.

  

Zcela odlišný přístup byl vidět u hráčů Lomu, kteří, v čele s trenérem, pozorně sledovali hru budoucího soupeře. Jediný, kdo záběr kazí, je další sedlický hráč Zdeněk Mikeš, který, zcela nepochopitelně, zívá!!!

 

Prokop Vaněk se vrací

Na stránky Bulvárku se ve velkém stylu vrací Prokop Vaněk. Před pouťovým zápasem se Strakonicemi se domácí tým již nějakou chvilku rozcvičoval, když byli hráči požádáni o společnou fotku. Všichni ochotně přerušili rozcvičku a včetně trenéra se vyfotili (foto vlevo). Poté se hráči šli opět rozcvičit a fotograf spokojeně odkráčel. Ve chvíli, kdy dorazil ke kabinám, vyšel volným krokem ze dveří Prokop Vaněk. Nezbylo tedy nic jiného, než opět přerušit rozcvičku a zopakovat celou akci. Výsledný snímek (foto vpravo) nakonec dopadl dobře, ostatní hráči se, naštěstí, ještě nestačili příliš zpotit.

  

Trenéři dorostu

Redakce sleduje každou novinku v oddíle, takže jsme se blíže věnovali nově vzniklému týmu dorostu. Začínáme u trenérské dvojice Jan Obleser - Marek Charvát. Prvně jmenovaný je znám jako milovník běhání v kopcích, jak jsme již čtenáře informovali. Tuto skutečnost dorostenci poznávají právě v těchto dnech. Velké plus u pana Oblesera vidíme v tom, že se, jako aktivní hráč, nechal vyloučit a potrestat osmizápasovým distancem, aby se mohl řádně věnovat dorostu. Pan Charvát také není v Bulvárku nováčkem a o jeho nekalých ziscích v týmu žáků jsme psali nedávno. Nyní přinášíme fotografie ze školního turnaje přípravek McDonalds Cup, které nafotil pan Petrásek ze ZŠ Katovice. Obrázek si jistě každý čtenář udělá sám. Naši redaktoři zjistili od rodičů, že někteří účastníci se ještě týden po turnaji v noci s pláčem budili, vyskakovali z postelí a kopali placírkou do nábytku. Jeden se dokonce snažil hlavičkovat do lustru v obýváku. Dorostencům tedy přejeme pevné nervy a klidný spánek.

Jak se také zachraňuje soutěž

Filip Rakovan hostuje v týmu starších žáků TJ Blatná, který byl po podzimu v krajském přeboru v pásmu sestupu. Na jaře se však blatenským začalo dařit a zamířili k záchraně. Redakce pátrala po příčinách vzestupu a zjistila, že se nejedná o herní zlepšení, ale zavedení zvláštní taktiky. Podařilo se nám vyfotit Filipa tak, jak nastupuje se svými spoluhráči k zápasům. Z fotografie je patrné, že soupeři při pohledu na protihráče zcela zapomínají na hru a odjíždějí z Blatné bez bodů.

 

Rozhodčí baví diváky na utkáních béčka - II

Derby s Doubravicí přineslo humornou vložku v podání sudího Rejžka. Ve druhém poločase za stavu 0:2 kopali hosté roh. Míč se ze skrumáže dostal k Markovi Míčkovi, který se již chystal vymést bombou z 20 metrů pavučiny z pravého růžku doubravické branky a definitivně rozhodnout zápas, když se ozvala píšťalka rozhodčího. Ve vápně zůstal ležet jeden z domácích a tak sudí přerušil hru. Po ošetření všichni čekali míč rozhodčího a vrácení míče hostům. Pan rozhodčí však všechny překvapil, když vzal míč a hodil jej domácímu brankáři. Ten chvíli nechápal a pak jej rukou(!) s tichým souhlasem sudího rozehrál. Naštěstí z toho lehce zpitomělí domácí udělali roh a tak Sedlice o spravedlivou výhodu nepřišla.

Proč bylo na zápase jen devět žáků?

Na utkání 1.A třídy žáků proti týmu Strakonic B odjelo pouze devět hráčů. Redakce pátrala po příčinách a opět byla úspěšná. Některým hráčům prostě došly prachy a tak zůstali doma, protože bez zaplacení "výpalného" trenérovi (viz. předminulý článek) by se na hřiště stejně nedostali. Doufáme, že se pan "trenér" Charvát umoudří a od poplatků upustí, protože takhle peníze stejně mít nebude a ještě žáci sestoupí. Uvidíme, jak na tom tým žáků bude v domácím zápase s Prachaticemi. Celou kauzu budeme, samozřejmě, dále sledovat.

Noční návštěva v redakci

Redakce Bulvárku již musela čelit několika hrozbám, ale zdá se, že se přitvrzuje. Po utkání s Pískem jsme v redakci, jako obvykle, tvrdě pracovali dlouho do noci, když se 20 minut po půlnoci ozvalo bušení na okno. Za oknem stáli dva hráči A týmu, kteří vypadali, jakoby se vraceli z reprezentačního srazu.

Z.M.: "Á, tady se zase píše něco do Bulvárku."

J.N.: "Jo, remíza s Plzní (!!!) a nás dva budou zase rozmazávat."

Z.M.: "Takže pan Miki a pan FullGas se už v Bulvárku neobjeví!"

Naštěstí máme v redakci pro strach uděláno, takže se čtenáři nemusí bát. I nadále budeme odhalovat skandální události v týmu a PRAVDIVĚ o nich informovat.

Podivné praktiky trenéra žáků

Zjistili jsme, že před každým zápasem dávají hráči trenérovi M.Charvátovi různé finanční obnosy, někdo 600 Kč, někdo dokonce 900 Kč. Ze zdrojů blízkých hráčům jsme zjistili, že hráči platí za to, že se v nabité soupisce žáků vůbec dostanou na hřiště. Toto skandální odhalení nás donutilo pátrat dále a zjistili jsme, že zmiňovaný trenér loni dokončil stavbu rodinného domu a nyní staví dokonce bazén. Není těžké spočítat, že příjem pana "trenéra" je kolem 8 000 Kč za zápas. A žáci letos hrají 22 mistrovských zápasů. Inu, ne každý dělá trenéra mládeže z lásky k fotbalu.

Trochu popletený Zdeněk Mikeš

Na brigádu přišli někteří hráči rovnou od májky. Zdeněk Mikeš se zřejmě spletl a v domění, že je na tréninku, si šel rovnou nacvičovat pokutový kop.

 

Po upozornění, že v Oseku stejně žádnou penaltu kopat nebudem, odešel se slovy: "To se na to můžu vysrat."

Redakci se jej nakonec podařilo vypátrat.

 

A navíc jsme zjistili, že jsme se spletli i my. Zdeněk totiž zcela jistě řekl: "To se na to můžu VYSPAT."

Odposlechnuto po zápase žáků

Hráči Stach před kabinami: "Ty vole, to jsi nevěděl, že za ně hraje holka. To by sis šáhnul."

No, ještě že si nešáhnul. Zmiňovaná holka byl totiž Daniel Šípek.

 

Nový hit Iron Maiden

Když večer poslouchal trenér žáků na Youtube "Run to the hills" z koncertu v Riu, proběhl následující rozhovor:

Marek: Honza Obr je taky fanda Maidnů.

Jakub: Jo tak proto nás pořád honí po kopcích. Bylo by jim třeba napsat, ať složí něco jinýho.

Marek: Co třeba (zpívá refrén) "Lay on your bed."

Hygienický asistent i pro ostatní týmy

Na základě žádosti ostatních týmů o přidělení hygienické asistentky kontaktovala redakce Okresní hygienickou stanici. Bohužel, asistentka přidělená žákům již má úvazek naplněn. OHS však vyšla redakci vstříc a nabídla tři volné externí spolupracovníky. Abychom umožnili vybrat nejlepší řešení, dáme možnost o hygienickém asistentovi hlasovat v anketě. Doufáme, že snahu redakce hráči náležitě ocení.

            Asistenka č. 1                                         Asistent č. 2                                           Asistent č. 3

   

 

Tým žáků možná ukončí činnost

Po pátečním tréninku překvapila tým žáků kontrola z Okresní hygienické stanice. Z ČSAD STTRANS přišla stížnost, že řidiči odmítají vozit náš tým ze zápasů. Naše čuňátka se totiž po zápasech nesprchují a kontrola zjistila, že síla jejich pachových stop pětinásobně překračuje normu stanovenou vyhláškou č. 442/2004 Sb. o hygienických podmínkách chovu vepřů. Proto byla našemu týmu podmínečně ukončena činnost a ustanovena pracovnice, která bude po každém tréninku sprchovat a omývat hráče, aby si tyto návyky osvojili do zahájení jarní části sezóny. Snad se jí to podaří a budeme moci soutěž dohrát.

Redakci se podařilo po náročném pátrání zajistit fotografii pověřené pracovnice.

 

Drsné metody trenéra Klímy

Z dobře informovaných zdrojů se redakci doneslo, že trenér mužů V.Klíma využívá v zimní přípravě neobvykle drsné metody. Jako by nestačilo, že na soustředění je tým prakticky odříznutý od světa a odkázaný pouze na přírodní zdroje (pitná voda z rozehřátého sněhu, k obědu vývar z borových šišek, večer borovička, apod.). Nyní využívá při kondičním výběhu speciálně vycvičeného psa, který je po týdenním hladovění vypuštěn za běžícími hráči. Důkaz naleznete ve fotogalerii. "Snad alespoň někdo přežije, abychom dohráli jaro v jedenácti", nechali se slyšet hráči, kterým jsme, z pochopitelných důvodů, slíbili, že zůstanou v anonymitě.

Habi na jeden den skončil s fotbalem

Po zápase v Blatné oznámil Habi překvapenému trenérovi, že končí s fotbalem. Na otázku proč, odpověděl, že mu to tam stejně nepadá a že vždycky chtěl být svalouš jako Rocky Balboa. A tak prý se dá na box, že už má na večer domluveného sparringpartnera ve Škvořeticích. Naštěstí zápas zřejmě nedopadl podle jeho představ a tak již v neděli na zápase žáků oznámil (ještě lehce krvácející z obočí) trenérovi návrat k fotbalu. Rozhodně alespoň získal drsňácký vzhled a možná i novou přezdívku, místo Habi Balbi.

Proč mají žáci tak často dokopnou?

Trenér Marek Charvát v kabině před zápasem v Netolicích: " Když jsme tu všichni, tak se domluvíme, že dokopnou uděláme po zápase s Osekem."

Tomáš Zbíral udiveně: "Vždyť byla loni."

 

Čtenáři nám dodávají sílu

I naši otrlí redaktoři se zalekli, když do redakce dorazil balík, který obsahoval třikrát prostřelenou kočku, fotku Paroubka s vlastnoručním podpisem a lehce ohořelou vstupenku na výstavu zubařské techniky v Průmyslovém paláci. Mnozí chtěli zanechat pátrání po činnosti pana K., když jsme si přečetli příspěvek anonymního čtenáře ve vzkazech ze dne 22.10.2008. Prohlédněte si inkriminovanou fotografii a jistě si sami uděláte úsudek. Naši redaktoři si také povšimli sponzora týmu. Nechlácholí si náhodou pan K. svědomí prostřednictvím svého bratra O.K.?

Sedlice nebude nikdy hrát ligu, díky, pane K.

Naše redakce se nedala zastrašit a vypátrala další důsledky řádění pana K. v Českých Budějovicích. Bohužel, Sedlice nemůže v dohledné době postoupit do ligy, neboť by se tam pravděpodobně potkala s Dynamem ČB a v tomto týmu jsme odhalili další možný počin pana K. z roku 1986. Z fotografie je zřejmá rodinná podoba a toto typické vedení míče znají sedličtí fanoušci dlouhá léta v podání pana K. Uznejte, že když se kletba v 1.A třídě projevila s takovou krutostí, jak by se asi osud mstil prvoligově. V.Klíma ml. se vyjádřil v tom smyslu, že kluci snad další krutosti nedopustí a postoupí maximálně do KP. Takže děkujeme, pane K., díky vám v Sedlici ligu neuvidíme.

Hráči Sedlice děkují naší redakci

Hráči A-týmu Sedlice se po čtyřkolovém půstu opět rozstříleli a děkují za to především naší redakci. Po odhalení kořenů kletby rodiny K. se hráčům ulevilo a již se nebojí střílet branky. Jak jsme psali, původně se všichni domnívali, že kletba postihuje střelce hattricků a tak se, pochopitelně, nikdo ke střílení branek neměl. Nejlepší střelec týmu M.Běloušek uvedl: "Máte pravdu, já se bál již se Slavií, kdy jsem si netroufl přidat třetí gól. Také před penaltou s Osekem jsem si na kletbu vzpomněl. Teď, když jste konečně odhalili pravdu, máme v zakončení větší klid. Díky.". Také Z.Mikeš se ke kauze vyjádřil: "Jsme jedna parta a chceme Vláďovi a Ondrovi pomoci od hrůz, které na ně uvalil pan K. Když jste napsali, že jedině postup do krajského přeboru kletbu zruší, shodli jsme se v kabině, že pro to uděláme maximum." A výsledek? Po našem odhalení získala Sedlice ve dvou zápasech plný počet šesti bodů.

Bohužel, neslyšíme pouze slova díků. Ano, naší redakci bylo vyhrožováno a asi tušíte, odkud vítr vane. My jsme se ale nezalekli a pokračovali v pátrání. Již tento týden přineseme další senzační odhalení o řádění pana K. ve Čtyřech Dvorech. Zároveň žádáme pamětníky z let 1986 - 1988, aby nás informovali o dalších činech pana K. v Českých Budějovicích. Děkujeme. 

Sedlice - Čtyři Dvory. Bratrovražedný boj?

A je to tady. Naše usilovné pátrání přineslo první ovoce. Na fotografii týmu SK Čtyři Dvory si všimněte vousatého hráče stojícího uprostřed zadní řady a porovnejte jeho podobu se synem pana K. na fotografii týmu Sokol Sedlice. Není možné právě tady hledat kořeny rodinné kletby? A je snad náhoda, že si oba hráči při focení stoupají přesně doprostřed řady spoluhráčů? Ano, jsme plně přesvědčeni o tom, že jsme objevili první důsledek řádění pana K. ve Čtyřech Dvorech.

Rodinná kletba - skandální odhalení

Slíbili jsme, že se pokusíme dopátrat dalších skutečností týkajících se kletby rodiny K. a výsledky se dostavily. Naši reportéři zjistili, že bratr a otec obou obětí konal dvouletou vojenskou službu v Českých Budějovicích, z toho tři měsíce strávil ve známých kasárnách ve Čtyřech Dvorech. On sám tuto skutečnost pod tíhou důkazů potvrdil. Těžko si představit, jaká ukrutná zvěrstva musela být vykonána, aby kletba zasáhla rodinu po více než dvaceti letech. Jednomu odhalení jsme na stopě a přineseme jej pravděpodobně zítra. Nezapoměňte sledovat naše stránky.

Děsivá kletba - drama na pokračování

Již jsme psali o kletbě střelců hattricků. Vše je ale zřejmě jinak. Naši reportéři zjistili, že v sobotu se zranil další hráč A - týmu. Co je na tom zajímavého? Posuďte sami. Sobota 6.10.2007 Sedlice - Čtyři Dvory, po utkání zraněn střelec hattricku. Sobota 4.10.2008 Čtyři Dvory - Sedlice, po utkání zraněn další sedlický hráč. Náhoda? Těžko, jedná se totiž o strýce a synovce. Náhoda? K oběma zraněním došlo ve Škvořeticích. Nejedná se o náhodu, zjevně jde děsivou o rodinnou kletbu. Proč ale zrovna Čtyři Dvory?

Zeptali jsme se známého astrologa a bývalého ministra obrany, který se proslavil střelbou v letícím letadle, Antonína Baudyše. Podle něj se zřejmě jedná o souvislost s něčím, co provedl ve Čtyřech Dvorech některý z členů rodiny. A jak z toho ven? Pan Baudyš uvádí, že pokud nemá příští podzim potkat zranění někoho dalšího z rodiny, je třeba udělat jediné. Postoupit letos do krajského přeboru a tím se definitivně zbavit nositele kletby, týmu Čtyřech Dvorů.

Nemusíme dodávat, že celý případ budeme dále sledovat.

 

Vrcholný kousek krále sklerotiků

Naše redakce byla nucena reagovat na zájem návštěvníků webu a uvádí zaručeně pravdivý kousek P. V., řečeného Totán (ml.).

Ještě v přípravce odjížděl tým v 8,45 k rannímu utkání do Štěkně. Kapitán P. V. nikde. To nikoho nepřekvapovalo, chodil pravidelně pozdě. Tentokrát však nedorazil vůbec. Trenér se tedy rozhodl, že se u něj zastaví, jestli nezaspal. Když přišel před dům, uviděl za oknem rozespalého P. V. v pyžamu, jak si hraje na počítači. Oba na sebe chvíli nevěřícně zírali a pak P. V. pochopil, že má asi zápas. Překvapivě rychle se sbalil a kupodivu si nic nezapomněl. Když se jej v autě spoluhráči ptali, co pařil, odpověděl bezelstně.............FIFU.

Zápas Sedlice vyhrála 8:1.

Proč zklamali střelci při zápasu A mužstva s Protivínem?

 Vysvětlení zjistil náš reportér vlk. Nejmenovaný hráč, jedoucí na zápas rovnou z honu, uschoval palnou zbraň(brokovnici) do sportovní kanceláře. Zapomněl však kam a celé mužstvo 90 minut marně hledalo ztracenou mušku.

Pohotoví fanoušci zabránili krveprolití

Po výše uvedeném utkání byla konečně brokovnice nalezena a její majitel s ní okamžitě zamířil ke kabině rozhodčích. Naštěstí jej dokázali zastavit domácí fanoušci, kteří jej přesvědčili, že sudí zas tak špatně nepískal. Toho zalitoval přítomný reportér TV Nova, který se těšil na atraktivní krvavou reportáž.

Při utkání žáků ve Vlachově Březí řádila na hřišti krvelačná šelma

 

Nejednalo se však o žádného z domácích hráčů, jak by mohl naznačovat výsledek. Během druhého poločasu se dvakrát proběhl po hřišti statný vlčák, naštěstí se nikomu nic nestalo, pouze se zápas zhruba o pět minut zdržel. A tak jedním z mála kladů utkání bylo, že pes nikoho nezranil.

Rozhodčí baví diváky na utkáních béčka

OFS Strakonice má šťastnou ruku při výběru sudích na zápasy B týmu. Většinou přidají ke svému výkonu něco pro pobavení publika. O sudím Poklopovi a jeho nadávání divákům jsme již psali. V zápase s Hoslovicemi se rozhodl sudí Chval zviditelnit také. Po souboji na polovině hřiště se hostující hráč cítil být faulován a spílal rozhodčímu, který nechal pokračovat ve hře. Domácí se dostali s míčem sami dva před brankáře a v tom si sudí všiml, že mu hosté mluví do rozhodování, akci domácích zastavil a za mluvení nařídil pro domácí nepřímý kop 25 metrů od branky. Ještě, že již bylo rozhodnuto o výsledku. 

Proč Sedlice se Slavií ČB pouze remízovala

Mnozí fanoušci se domnívají, že za remízou se Slavií byl promarněný první poločas, který domácí prohráli 0:2. Našim reportérům se podařilo zjistit, že za vším je kletba střelců hattricků. Loni se nejmenovaný autor hattricku po následující oslavě ve Škvořeticích na půl sezóny zranil a toho se autor obou branek proti Slavii Martin Běloušek tak zalekl, že si třetí branku netroufl přidat. Škoda, mohli jsme mít o dva body více.

Král sklerotiků má nástupce

Netrvalo dlouho a v týmu žáků se objevil nástupce legendárního Prokopa Vaňka (i když na jeho vrcholné číslo zatím nemá). Stal se jím Dan Brda, který si korunu vysloužil pravidelným zapomínáním klíčů na tréninku. Před zápasem s Cehnicemi to ještě vylepšil tím, že si zapomněl chrániče. Šel si tedy pro ně domů, ale za chvilku byl zpátky bez chráničů. Zapomněl si totiž v kabinách ................... klíče.

Horké chvilky sedlických žáků 

Mužstvo žáků se potýká na začátku sezóny s katastrofálním nedostatkem hráčů. Zčásti i vinou zranění, nikoli však z tréninků či zápasů. Zbyněk Zbíral si zlomil ruku při štípání špalků. Lukáš Káňa vynechal trénink, když si narazil záda na trampolíně. Vrcholné číslo ovšem předvedl Dan Šípek, který si při seskakování z autodromu zlomil nohu.     Kam se hrabe Fenin se svou grilovací párty.

Pozice kapitána žáků ohrožena

Na pondělním tréninku využili někteří hráči nepřítomnosti kapitána Lukáše Káni a pokusili se jej svrhnout. Zvítězil Jakub Lávička, který překopl síť za brankou o celých 128 cm. Podle zdrojů blízkých trenérovi se ale výměna neuskuteční, protože Lukáš si pásku zajistil před rokem výkonem 216 cm nad síť.

 

TOPlist